VANKO CZ s.r.o

Montážní návod

Pozn.: níže uvedené číselné odkazy v závorkách se odkazují na rozkreslení ALUFIX 5000, příp. ALUFIX 6000

1) Montáž pojezdové základny

Montáž základny pojízdného lešení1) Dvě pojezdová kolečka (8) zasuneme do otvorů pojezdového rámu (10) nebo vertikálního rámu (1), vřetenovou matku zajistíme křídlovým šroubem.

 

 

 

 

 

Montáž základny pojízdného lešeníMontáž základnyDva pojezdové rámy spojíme podlážkou bez otvoru (4), případně ztužující příhradou (11).

 

2) Zabrzdíme pojezdová kolečka (8)

 

 

 

Montáž základny pojízdného lešení3) Nasadíme vertikální rám (1), (2) na pojezdový rám (10) a zajistíme pojistkami (9) .

4) Zavěsíme podlážku bez otvoru (4) na spodní příruby pojezdových rámů (10). (Pojezdový rám tlačíme směrem ven, zavěsíme podlahu, na druhé straně ji zdvihneme a pojezdový rám přisuneme zpět směrem k sobě.) Podlážka se automaticky zajistí západkami.

5) Montáž diagonál (7): spodní konce diagonál (6) musí být umístěny na přírubě pojezdového rámu (10). (Nejprve položíme diagonálu horním koncem na předepsanou příčku vertikálního rámu a taháme ji k sobě dokud hák nezaskočí a nezajistí se. Diagonály musí přiléhat ke svislým trubkám vertikálního rámu.)

Montáž základny pojízdného lešení6) Hrubé vyrovnání pojezdové základny (Při lehkém nadzvihnutí pojezdového rámu je možné otáčet křídlovou matkou pojezdového kolečka na požadovanou výšku cca o 30cm.)

7) Zavěsíme stabilizační závaží (13) (Pokud je požadováno)

8) Při montáži vyšších lešení je pojezdová základna zpevněna ztužující příhradou  (11).

 

 

 

2) Montáž mezipatra

Montáž mezipatra9) Zavěsíme podlážku s otvorem (5) na první dolní příčku vertikálního rámu (1) jako montážní podlahu. (Zasuneme podlážku na předepsanou příčku a popotáhneme ji zpět, podlážka se automaticky zajistí.)

10) Nasuneme další vertikální rám (1) a zajistíme pojistkami (9) .

11) Diagonály (6) zavěsíme na stejnou příčku, na které končí poslední diagonála (6).

12) Zavěsíme podlážku s otvorem (5) z první dolní příčky na sedmou horní příčku vertikálního rámu (1).

 

Montáž mezipatra

13) Zavěsíme dvě podélné vzpěry (6).

14) Pro další mezipatra postup opakujeme s tím, že podlážku s otvorem umístíme tak, aby otvory v jednotlivých mezipatrech nebyly nad sebou, ale střídavě na levé a pravé straně.Montáž mezipatra

 

 

 

3) Montáž pracovních podlážek

15) Zasuneme vertikální rám (1), (2) a zajistíme ho pojistkami (9) .

16) Zavěsíme zábradlí (3) na max. předposlední příčku. (Zábradlí je nutné držet šikmo mezi vertikálními rámy a v dané výšce, poté ho přímo zavěsíme. Háky zábradlí musíme umístit mezi dva nýty na příčkách vertikálního rámu.)

17) Rozevřeme a nasuneme okopové zarážky (12).

4) Všeobecné pokyny

K montáži a demontáži je třeba nejméně dvou osob. Vertikální rámy je třeba zajistit pojistkami proti neúmyslnému nadzdvihnutí. Výstup na pracovní podlahu je povolen pouze po vnitřní straně lešení. Při posouvání se na lešení nesmí nacházet žádná osoba nebo nezajištěný předmět, po ukončení posouvání je třeba pojezdová kolečka opět zabrzdit.

 

Záruka kvality

  • na trhu od roku 2007
  • desítky spokojených zákazníků
  • kilometry lešení

Otevírací doba

PO – PÁ: 07.00 – 15.00 hod.
V případě že nás nezastihnete v této době volejte tel.:
602 150 791 nebo 728 953 001
Děkujeme.

Adresa a kontakt

VANKO CZ s.r.o.
Dukelských hrdinů 91
563 01 Lanškroun
tel.: 602 150 791 / 728 953 001

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >